Nasza firma wspiera szkolnictwo zawodowe.
Od kilku lat, w sposób kreatywny i systematyczny, współpracujemy z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Wodzisławiu, wspierając nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Jednym z obszarów współpracy było uczestnictwo w III Szkolnym Forum Przedsiębiorczości, które odbyło się 28 kwietnia 2016r. w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomicznych. Podczas III Szkolnego Forum Przedsiębiorczości wielokrotnie doceniano nasze zaangażowanie przywołując za przykład praktyki oraz zajęcia i warsztaty organizowane dla uczniów „Ekonomika“. W imieniu naszej kancelarii, głos zabrał doradca podatkowy Dariusz Graczyk wskazując m.in. na potrzeby dalszego zacieśniania współpracy środowiska nauczycieli oraz biznesu. Uczestniczyliśmy także w panelu dyskusyjnym.


Promujemy przedsiębiorczość wśród młodzieży.
W powiecie wodzisławskim ruszył program „Karta Młodego Przedsiębiorcy“. Przedstawiciele naszej firmy uczestniczyli w spotkaniu inauguracyjnym, które odbyło się 22 kwietnia 2016r.

Organizatorem tej akcji jest Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim. Program jest wzorowany na bliźniaczym projekcie prowadzonym w powiecie nyskim. Celem tej inicjatywy jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży. Nasza kancelaria, swoim doświadczeniem i fachową wiedzą, od wielu lat wspiera przedsiębiorców rozpoczynających prowadzenie własnej firmy. Włączyliśmy się także do tego programu oferując posiadaczom Karty Młodego Przedsiębiorcy doradztwo podatkowe i biznesowe o wartości prawie 1.000zł. Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie kancelarii.


Włączamy się w życie szkoły.
W dniu 29 kwietnia br. przedstawiciel naszej firmy uczestniczył w uroczystościach pożegnania klas maturalnych ZSE im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śląskim.

Zaproszenie nas do udziału w tym, jakże ważnym dla szkoły wydarzeniu, traktujemy jak szczególne wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom, a w stronę nauczycieli kierujemy wyrazy uznania za zaangażowanie w pracę, z której efektami mieliśmy możliwość się zapoznać. Dziękujemy również Dyrekcji Zespołu Szkół Ekonomicznych za zaproszenie.


Odliczanie podatku Vat na nowych zasadach
Zwracamy uwagę na największe trudności i wyjaśniamy zawiłości w tym zakresie. Więcej…


Limit na używanie kasy fiskalnej
jest obecnie bardzo niski, bo 20.000 zł,a dokonując sprzedaży środka trwałego, np. samochodu można z łatwością go przekroczyć. Jakie to ma konsekwencje.
Więcej…


Najem samochodu osobowego.
Minister Finansów wyjaśnił w interpretacji ogólnej ? koszty czynszu najmu samochodu osobowego nie uwzględnia się w limicie wynikającym z pomnożenia liczby kilometrów i stawki za jeden kilometr. Więcej…


Vat na meble do zabudowy
Nadal istnieją problemy z ustaleniem prawidłowej stawki Vat na montaż mebli do zabudowy: 8% czy 23% ?
Więcej…


Vat – odwrotne obciążenie
Odwrotnym obciążeniem objęte są również usługi transportowe oraz inne koszty dodatkowe związane z zakupionym towarem.
Więcej…


Samochody od 1 kwietnia
Od 1 kwietnia 2014 roku w sposób zasadniczy zmieniają się zasady odliczeń podatku VAT z faktur związanych z samochodami i innymi pojazdami o masie do 3,5 tony. Dotyczy to zarówno zakupu samochodu, paliwa, serwisu, części oraz innych wydatków, w tym leasingu.
Więcej informacji… tutaj
Zarządzenie do pobrania tutaj
Ewidencja samochodowa do pobrania tutaj